SIT5000AICGE-33N0-25.000000Y
DigiKey Part Number
1473-1317-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-1317-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-1317-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5000AICGE-33N0-25.000000Y
Description
MEMS OSC TCXO 25.0000MHZ LVCMOS
Detailed Description
25 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT5000AICGE-33N0-25.000000Y Models
Category
Frequency Stability
±5ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
33mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
4-SMD (2.7x2.4)
Type
Size / Dimension
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Supply
3.3V