SIT5000AI-GE-25E0-25.000000G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 473
25 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
SIT5000AI-GE-25E0-25.000000G
DigiKey Part Number
1473-SIT5000AI-GE-25E0-25.000000GTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5000AI-GE-25E0-25.000000G
Description
MEMS OSC XO 25MHZ SMD
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±5ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
33mA
Supplier Device Package
4-SMD (2.7x2.4)
Type
Size / Dimension
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
31mA
Voltage - Supply
2.5V