SIT3921AC-2C3-33NZ27.000000T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
SiTime
In Stock: 0
Datasheet
27 MHz DCXO LVDS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
MEMS Oscillator ruggedness vs quartz part 2
SIT3921AC-2C3-33NZ27.000000T
DigiKey Part Number
SIT3921AC-2C3-33NZ27.000000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3921AC-2C3-33NZ27.000000T
Description
MEMS OSC DCXO 27.0000MHZ LVDS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
55mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V