SIT3921AC-1B2-33NH16.000000T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
16 MHz DCXO LVPECL Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Replacing Crystal technology with MEMS Oscillators
MEMS Oscillator ruggedness vs quartz part 1
SIT3921AC-1B2-33NH16.000000T
DigiKey Part Number
SIT3921AC-1B2-33NH16.000000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3921AC-1B2-33NH16.000000T
Description
MEMS OSC DCXO 16.0000MHZ LVPECL
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Series
Current - Supply (Max)
69mA
Supplier Device Package
6-SMD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVPECL
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V