SIT3907AI-2F-33NY-125.000000X
DigiKey Part Number
1473-30875-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-30875-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-30875-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3907AI-2F-33NY-125.000000X
Description
MEMS OSC DCXO 125.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz DCXO LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±10ppm
Mfr
Absolute Pull Range (APR)
±800ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
34mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Voltage - Supply
3.3V