SIT3809AI-22-33NZ-100.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT3809AI-22-33NZ-100.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT3809AI-22-33NZ-100.000000
Description
MEMS OSC VCXO 100.0000MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz VCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
36mA
Packaging
Strip
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V