SIT2024BM-S3-33N-20.000000
DigiKey Part Number
1473-SIT2024BM-S3-33N-20.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT2024BM-S3-33N-20.000000
Description
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V SC-74A, SOT-753
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT2024BM-S3-33N-20.000000 Models
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
4.8mA
Size / Dimension
0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)
Voltage - Supply
3.3V