SIT1630AI-S4-DCC-32.768E
DigiKey Part Number
1473-31301-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-31301-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-31301-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT1630AI-S4-DCC-32.768E
Description
MEMS OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.5V ~ 3.63V SC-74A, SOT-753
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT1630AI-S4-DCC-32.768E Models
Category
Frequency Stability
±100ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
1.4µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Base Resonator
Supplier Device Package
SOT-23-5
Type
Size / Dimension
0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)
Output
LVCMOS
Base Product Number
Voltage - Supply
1.5V ~ 3.63V