OSCAR66/5M/SMAM/S/LL/33
DigiKey Part Number
1679-OSCAR66/5M/SMAM/S/LL/33-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSCAR66/5M/SMAM/S/LL/33
Description
OUTDOOR WALL OR POLE MOUNTED WID
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G, 4G, 5G, CDMA, DCS, GSM, IoT, ISM, LTE, M2M, UMTS Panel SMA Male Bracket Mount
Category
Antenna Type
Panel
Manufacturer
Siretta Ltd
Number of Bands
1
Series
Gain
7.5dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
20 W
Part Status
Active
Features
Cable - 5m
RF Family/Standard
Cellular, General ISM
Termination
SMA Male
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Bracket Mount
Frequency (Center/Band)
3.3GHz
Height (Max)
1.772" (45.00mm)
Frequency Range
600MHz ~ 6GHz