SPDL975WM-500-2P-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SPDL975WM-500-2P-T |
Description | CMC 5MA 2LN 500 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 500 Ohms @ 100 MHz 5mA DCR 10Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SPDL975WM-500-2P-T Models |
Category | Current Rating (Max) 5mA |
Manufacturer Signal Transformer | DC Resistance (DCR) (Max) 10Ohm |
Series | Voltage Rating - DC 50V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.374" L x 0.276" W (9.50mm x 7.00mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.197" (5.00mm) |
Impedance @ Frequency 500 Ohms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |