SPDL3225-101-2P-T
DigiKey Part Number
595-SPDL3225-101-2P-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
595-SPDL3225-101-2P-TCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPDL3225-101-2P-T
Description
CMC 100UH 150MA 2LN 5.1KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 5.1 kOhms @ 10 MHz 150mA DCR 1.5Ohm
EDA/CAD Models
SPDL3225-101-2P-T Models
Category
Current Rating (Max)
150mA
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
5.1 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Inductance @ Frequency
100 µH @ 100 kHz