SPDL3216-900-2P-T
DigiKey Part Number
595-SPDL3216-900-2P-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPDL3216-900-2P-T
Description
CMC 400MA 2LN 90OHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 400mA DCR 300mOhm
EDA/CAD Models
SPDL3216-900-2P-T Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Height (Max)
0.087" (2.20mm)
Current Rating (Max)
400mA