SPDL3216-261-2P-T
DigiKey Part Number
595-SPDL3216-261-2P-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPDL3216-261-2P-T
Description
CMC 300MA 2LN 260OHM SMD AECQ200
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 260 Ohms @ 100 MHz 300mA DCR 500mOhm
EDA/CAD Models
SPDL3216-261-2P-T Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
260 Ohms @ 100 MHz
Height (Max)
0.087" (2.20mm)
Current Rating (Max)
300mA