SCRH104R-3R3
DigiKey Part Number
SCRH104R-3R3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCRH104R-3R3
Description
FIXED IND 3.3UH 6.7A 15 MOHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Shielded Inductor 6.7 A 15mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
15mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
7A