SCRH104R-220
DigiKey Part Number
595-1412-2-ND - Tape & Reel (TR)
595-1412-1-ND - Cut Tape (CT)
595-1412-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCRH104R-220
Description
FIXED IND 22UH 2.7A 73 MOHM SMD
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 2.7 A 73mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
73mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
2.9A