SCRH104R-1R0
DigiKey Part Number
SCRH104R-1R0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCRH104R-1R0
Description
FIXED IND 1UH 9A 8.1 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Inductor 9 A 8.1mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
8.1mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
10.1A