FCBA1-0805F-47NJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FCBA1-0805F-47NJ |
Description | FIXED IND 47NH 500MA 310 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 nH Unshielded Wirewound Inductor 500 mA 310mOhm Max 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FCBA1-0805F-47NJ Models |
Category | DC Resistance (DCR) 310mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 55 @ 500MHz |
Series | Frequency - Self Resonant 1.65GHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 200 MHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 0805 |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.091" L x 0.068" W (2.30mm x 1.73mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm) |