LEN01C003277B is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Contactor 3PST-NO (3 Form A) 30 A 277VAC Coil Chassis Mount
LEN01C003277B
DigiKey Part Number
3473-LEN01C003277B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LEN01C003277B
Description
CONTACTOR,LTG,EH,N1,30A,3NO,277V
Detailed Description
Category
Contact Rating (Current)
30 A
Manufacturer
Switching Voltage
600VAC - Max
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Coil Voltage
277VAC
Must Operate Voltage
235.5 VAC