3RP25052BW30
DigiKey Part Number
3473-3RP25052BW30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RP25052BW30
Description
RELAY TIME DELAY 100HR 3A 250V
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Programmable (Multi-Function) Time Delay Relay DPDT (2 Form C) 0.05 Sec ~ 100 Hrs Delay 3A @ 250VAC DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
3RP25052BW30 Models
Category
Circuit
DPDT (2 Form C)
Manufacturer
Siemens
Delay Time
0.05 Sec ~ 100 Hrs
Series
Contact Rating @ Voltage
3A @ 250VAC