SDCL1608C47NJTDF
DigiKey Part Number
3442-SDCL1608C47NJTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDCL1608C47NJTDF
Description
FIXED IND 47NH 300MA 700 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 700mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
700mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
12 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0603
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)