SXTF321532768C20F
DigiKey Part Number
5852-SXTF321532768C20FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXTF321532768C20F
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 7pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)