SX7M30.000B20F30TNN
DigiKey Part Number
5852-SX7M30.000B20F30TNNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SX7M30.000B20F30TNN
Description
XTAL OSC XO 30.0000MHz CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
30 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
10mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)