SX7DF156.250B20F30HNN
DigiKey Part Number
5852-SX7DF156.250B20F30HNNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SX7DF156.250B20F30HNN
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ 3.3V HCS
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
HCSL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
40mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)