SX7DF125.000B20F30PNN
DigiKey Part Number
5852-SX7DF125.000B20F30PNNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SX7DF125.000B20F30PNN
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ 3.3V LVP
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVPECL
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
75mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.057" (1.45mm)