SX5DF156.250B20F30DNN
DigiKey Part Number
5852-SX5DF156.250B20F30DNNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SX5DF156.250B20F30DNN
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ 3.3V LVD
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
40mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.049" (1.25mm)