SX2M25.000B20F30TNF
DigiKey Part Number
5852-SX2M25.000B20F30TNFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SX2M25.000B20F30TNF
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHz CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
10mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.032" (0.81mm)