SX0B32.000F1010F30
DigiKey Part Number
5852-SX0B32.000F1010F30TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SX0B32.000F1010F30
Description
CRYSTAL 32.0000MHz 10pF SMD
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)
Frequency Tolerance
±10ppm