HAC60D150H
DigiKey Part Number
CC2208-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HAC60D150H
Description
RELAY SSR CONTACTOR AC 150A 32V
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Contactor SPST-NO (1 Form A) 150 A 48 ~ 660V Chassis Mount Stud
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HAC60D150H Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Output Type
AC, Zero Cross
Manufacturer
Sensata-Crydom
Load Current
150 A
Series
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Packaging
Bulk
Voltage - Load
48 ~ 660V