DFK-48-0008
DigiKey Part Number
486-5775-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFK-48-0008
Description
CMC 6A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
36 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Through Hole 6A DCR 20mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DFK-48-0008 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Manufacturer
SCHURTER Inc.
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.890" L x 1.890" W (48.00mm x 48.00mm)
Part Status
Active
Package / Case
Nonstandard
Number of Lines
2
Base Product Number
Current Rating (Max)
6A