DENO-23-0001
DigiKey Part Number
486-3169-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DENO-23-0001
Description
FIXED IND 16A 15 MOHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 mH Inductor 16 A 15mOhm Radial, Vertical (Open)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DENO-23-0001 Models
Category
DC Resistance (DCR)
15mOhm
Mfr
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.906" Dia x 0.394" W (23.00mm x 10.00mm)