XVS96BMWN
DigiKey Part Number
4008-XVS96BMWN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XVS96BMWN
Description
BUZZER 24V 58.1MMX96MM DIN RAIL
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers 24 V 250 ~ 354mA DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XVS96BMWN Models
Category
Port Location
User Defined
Manufacturer
Schneider Electric
Operating Temperature
-20°C ~ 50°C
Series
Approval Agency
CE
Packaging
Box
Ingress Protection
IP54 - Dust Protected, Water Resistant
Part Status
Active
Mounting Type
DIN Rail
Input Type
DC
Size / Dimension
2.287" L x 3.780" W (58.10mm x 96.00mm)
Voltage - Rated
24 V
Height - Seated (Max)
3.780" (96.01mm)
Current - Supply
250 ~ 354mA