NSYCRN88200P
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN88200P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN88200P
Description
ENCLOSURE STEEL 31.5"L X 31.5"W
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Light Gray Hinged Door 31.496" L x 31.496" W (800.00mm x 800.00mm) X 7.874" (200.00mm)
EDA/CAD Models
NSYCRN88200P Models
Category
Height
7.874" (200.00mm)
Mfr
Area (L x W)
992in² (6401cm²)
Size / Dimension
31.496" L x 31.496" W (800.00mm x 800.00mm)