NSYCRN64200P
DigiKey Part Number
4008-NSYCRN64200P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSYCRN64200P
Description
ENCLOSURE STL 23.62"L X 15.75"W
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enclosure Metal, Steel Light Gray Hinged Door 23.622" L x 15.748" W (600.00mm x 400.00mm) X 7.874" (200.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NSYCRN64200P Models
Category
Height
7.874" (200.00mm)
Mfr
Area (L x W)
372in² (2400cm²)
Packaging
Bulk
Design
Hinged Door
Part Status
Active
Material
Container Type
Enclosure
Color
Light Gray
Size / Dimension
23.622" L x 15.748" W (600.00mm x 400.00mm)