M9F11440
M9F11440
DigiKey Part Number
4008-M9F11440-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M9F11440
Description
CIR BRKR THERM-MAG 440VAC/250VDC
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Thermal Magnetic 40A 440 V AC 250 V DC Toggle DIN Rail
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M9F11440 Models
Category
Current Rating (Amps)
40A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
440 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V