LXM32AD12N4
DigiKey Part Number
4008-LXM32AD12N4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LXM32AD12N4
Description
LXM32A CAN RJ45 12A RMS PEAK 3PH
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Servo AC 323 ~ 528VAC Supply 3A 200 ~ 240V Load
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LXM32AD12N4 Models
Category
Number of Motors
1
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage - Load
200 ~ 240V
Series
Current - Output
3A
Packaging
Box
Voltage - Supply
323 ~ 528VAC
Part Status
Active
Interface
RS-485
Type
Module
Mounting Type
Chassis Mount
Motor Type
AC Motor
Operating Temperature
0°C ~ 50°C