LXM28SU45M3X
DigiKey Part Number
4008-LXM28SU45M3X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LXM28SU45M3X
Description
LEXIUM 28 DRIVE 4.5W, IO, STO,
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Servo AC 200 ~ 240VAC Supply 61A 200 ~ 240V Load
Category
Voltage - Load
200 ~ 240V
Manufacturer
Schneider Electric
Current - Output
61A
Series
Wattage - Load
4.5 kW
Packaging
Box
Voltage - Supply
200 ~ 240VAC
Part Status
Active
Interface
Modbus TCP
Type
Module
Mounting Type
Chassis Mount
Motor Type
Servo
Operating Temperature
0°C ~ 55°C