LA26400AC is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Schneider Electric
In Stock: 0
Datasheet
Circuit Breaker Thermal Magnetic 400A 600 V AC 250 V DC Lever Panel Mount
LA26400AC
LA26400AC
DigiKey Part Number
4008-LA26400AC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LA26400AC
Description
MOLDED CASE CIRCUIT BREAKER 600V
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Amps)
400A
Manufacturer
Schneider Electric
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V