BMH1903P32F2A
DigiKey Part Number
4008-BMH1903P32F2A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BMH1903P32F2A
Description
MOTOR 190MM IP65 KEY ENC MULTI12
Detailed Description
AC Motor Servomotor 3500 RPM 7.75kW 480VAC
EDA/CAD Models
BMH1903P32F2A Models
Category
Torque - Rated (oz-in / mNm)
5240 / 37000
Power - Rated
7.75kW
Series
Size / Dimension
Square - 7.480" x 7.480" (190.00mm x 190.00mm)
Diameter - Shaft
1.496" (38.00mm)
Length - Shaft and Bearing
3.150" (80.00mm)
Mounting Hole Spacing
7.087" (180.00mm)
Voltage - Rated
480VAC