ATS22D88S6U
DigiKey Part Number
4008-ATS22D88S6U-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS22D88S6U
Description
SOFT STARTER-ATS22-CONTROL110V-P
Customer Reference
Detailed Description
Soft Start / Stop 177V ~ 660V Supply 88A 208 ~ 600V Load
EDA/CAD Models
ATS22D88S6U Models
Voltage - Load
208 ~ 600V
Series
Current - Output
88A
Wattage - Load
55927 W
Part Status
Last Time Buy
Voltage - Supply
177V ~ 660V
Interface
RS-485, Serial
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C