Image for ZW-06-07-T-S-200-120 is not available
ZW-06-07-T-S-200-120
DigiKey Part Number
612-ZW-06-07-T-S-200-120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZW-06-07-T-S-200-120
Description
CONN BRD STACK .100" 6POS
Detailed Description
6 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZW-06-07-T-S-200-120 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.120" (3.048mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)