Image for TLH-030-0.50-G-D-A is not available
TLH-030-0.50-G-D-A
DigiKey Part Number
612-TLH-030-0.50-G-D-ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TLH-030-0.50-G-D-A
Description
0.50 MM MICRO BLADE & BEAM ULTRA
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Features
Board Guide
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mated Stacking Heights
2mm
Number of Positions
60
Height Above Board
0.056" (1.42mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)