ST5-30-1.50-L-D-P-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ST5-30-1.50-L-D-P-TR |
Description | CONN HDR 60POS SMD GOLD |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 60 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ST5-30-1.50-L-D-P-TR Models |
Connector Type Header, Center Strip Contacts | Mated Stacking Heights 4.5mm, 5mm |
Number of Positions 60 | Height Above Board 0.141" (3.58mm) |
Pitch 0.020" (0.50mm) | Base Product Number |