SS5-40-3.50-L-D-K-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SS5-40-3.50-L-D-K-TR |
Description | 0.50 MM RAZOR BEAM LP SLIM SOCK |
Manufacturer Standard Lead Time | 5 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 80 Position Connector Socket, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SS5-40-3.50-L-D-K-TR Models |
Connector Type Socket, Outer Shroud Contacts | Mated Stacking Heights 4.5mm, 5.5mm, 6mm |
Number of Positions 80 | Height Above Board 0.132" (3.35mm) |
Pitch 0.020" (0.50mm) | Base Product Number |