SS5-15-3.50-L-D-K-TR
DigiKey Part Number
612-SS5-15-3.50-L-D-K-TR-ND - Tape & Reel (TR)
612-SS5-15-3.50-L-D-K-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
612-SS5-15-3.50-L-D-K-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SS5-15-3.50-L-D-K-TR
Description
0.50 MM RAZOR BEAM LP SLIM SOCK
Detailed Description
30 Position Connector Socket, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
SS5-15-3.50-L-D-K-TR Models
Mated Stacking Heights
4.5mm, 5.5mm, 6mm
Number of Positions
30
Height Above Board
0.132" (3.35mm)
Pitch
0.020" (0.50mm)