SEAM-30-03.5-S-10-2-A-K-TR
SEAM-30-03.5-S-10-2-A-K-TR
SEARAY
SEAM-30-03.5-S-10-2-A-K-TR
DigiKey Part Number
SAM14426TR-ND - Tape & Reel (TR)
SAM14426CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAM-30-03.5-S-10-2-A-K-TR
Description
CONN HD ARRAY PLUG 300P SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
300 Position Connector High Density Array, Male Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
SEAM-30-03.5-S-10-2-A-K-TR Models
Number of Rows
10
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights
8.5mm, 9.5mm, 10mm, 11mm
Number of Positions
300
Height Above Board
0.240" (6.10mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)