Image for SEAF8-50-05.0-STL-10-1 is not available
SEAF8-50-05.0-STL-10-1
DigiKey Part Number
612-SEAF8-50-05.0-STL-10-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAF8-50-05.0-STL-10-1
Description
0.80 MM SEARAY HIGH-SPEED HIGH-D
Detailed Description
500 Position Connector High Density Array, Female Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
SEAF8-50-05.0-STL-10-1 Models
Category
Pitch
0.031" (0.80mm)
Packaging
Bulk
Connector Type
High Density Array, Female
Mated Stacking Heights
7mm, 10mm
Number of Positions
500
Height Above Board
0.180" (4.57mm)