SEAF-50-06.0-L-04-2-A-K-TR
DigiKey Part Number
SAM14376TR-ND - Tape & Reel (TR)
SAM14376CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SEAF-50-06.0-L-04-2-A-K-TR
Description
CONN HD ARRAY RCPT 200P SMD GOLD
Detailed Description
200 Position Connector High Density Array, Female Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
SEAF-50-06.0-L-04-2-A-K-TR Models
Number of Rows
4
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Mated Stacking Heights
8mm, 9mm, 9.5mm, 12.5mm, 13mm, 15mm, 17mm, 19mm
Number of Positions
200
Height Above Board
0.238" (6.05mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)