RF316-02SP1-03RP1-0305
DigiKey Part Number
612-RF316-02SP1-03RP1-0305-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF316-02SP1-03RP1-0305
Description
COAX CBL MMCX TO MMCX 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial MCX to MMCX RG-316 12.01" (305.00mm)
EDA/CAD Models
RF316-02SP1-03RP1-0305 Models
Category
2nd Contact Gender
Length
12.01" (305.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
MCX to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
MCX Plug
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
6 GHz
Amber
2nd Connector
MMCX Plug, Right Angle
Operating Temperature
-50°C ~ 165°C