RF316-01PN1-01RP1-0152
DigiKey Part Number
612-RF316-01PN1-01RP1-0152-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF316-01PN1-01RP1-0152
Description
COAX CBL SMA TO SMA 5.9"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA RG-316 5.984" (152.00mm)
EDA/CAD Models
RF316-01PN1-01RP1-0152 Models
Category
2nd Contact Gender
Length
5.984" (152.00mm)
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
6 GHz
Amber
1st Connector Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-50°C ~ 165°C