RF047-A-M0SJ-M0SJ-0305
DigiKey Part Number
612-RF047-A-M0SJ-M0SJ-0305-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RF047-A-M0SJ-M0SJ-0305
Description
COAX CBL SMPM TO SMPM 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMPM to SMPM 0.047" Flexible Cable 12.01" (305.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RF047-A-M0SJ-M0SJ-0305 Models
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Samtec Inc.
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
12.01" (305.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
0.047" Flexible Cable
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
SMPM to SMPM
Frequency - Max
40 GHz
1st Connector
SMPM Jack
Color
Violet
1st Contact Gender
Female
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C